Salon Dekorasyonu

Evlerin misafir ağırlama alanıdır salonlar. Özellikle Türk ailelerinde salonların yeri ayrı. Eğer salon, aynı zamanda oturma odası olarak kullanılmıyorsa; çoğu zaman kapısı kapalı tutulur ve misafirden misafire açılır. Bu nedenle salon dekorasyonu yaparken öncelikle ne sıklıkta kullanacağınızı ve kullanım amacınızı göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır.

Salonunuzu diğer odalardan bağımsız dekore edebilirsiniz. Klasik dekore edilmiş bir eviniz varsa bile modern ya da avangarde stil bir salonu keyfinize göre döşeyebilirsiniz. Modern salon tasarımı söz konusu olduğunda işiniz zor değildir. Çünkü modern tasarımlarda illa uymanız gereken kurallar yoktur. Mobilyaya karar verdikten sonra çağdaş dekoratif aksesuarları seçerken cesur davranabilir, nötr renklerle dekora ettiğiniz evinizi rengarenk aksesuarlarla canlandırabilirsiniz. Özellikle aydınlatmaya odaklanmanız da önemlidir. Masa lambaları, abajurlar, belirli alanlarda spot lambalar kullanabilirsiniz. Öne çıkarmak istediğiniz alan üzerinde tek spot lamba kullanmak iyi bir yöntemdir.

Salon dekorasyonunu hangi stilde yaparsanız yapın, odada kesintisiz hareket edebileceğiniz bir düzen kurmaya dikkat edin. Mobilyalarınızı herkesin bir alandan diğerine kolaylıkla geçmesini sağlayacak şekilde düzenleyin. Işıkları yansıtmak için aynalar kullanın. Aynalar duvarları uzaklaştırır ve ışığı yansıtır, bu da alanı olduğundan daha büyük gösterir. Aynaları dekor ürünlerinin önünde hatta tül ve perdeleri de yansıtacak şekilde yerleştirin. Böylece odanızda yarattığınız güzelliği yansıtabilirsiniz. Veya insanların dikkatini odanın büyüklüğünden uzaklaştırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda bir odak noktası belirleyin. Bu odak noktası dikkat çekici bir mobilya ya da dekorasyonla tamamen zıt bir aksesuar olabilir.

Tüm bunların dışında istediğiniz dekorasyonu yapmak için zevkinize güvenin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − three =