Modern ve Sofistike Mekanlar Yaratmak İçin Dekorasyon Önerileri

Fransızca kökenli bir kelime olan sofistike; sözlük anlamı itibariyle, duygu ve davranışlarda yapmacık ve içten olmayan anlamındadır. Ancak bunun yanında karmaşık, kültürlü, seçkin, çok yönlü gibi olumlu anlamları da vardır. Tabii ki hem giyim hem de ev dekorasyon modasında,  bizler olumlu anlamlarıyla bu kelimeyi “sofistike mekanlar” yaratmak için hayatımıza kattık.

Dekorasyonda sofistike tarz; şık, seçkin, farklı gibi anlamlarıyla ince bir zevki yansıtmalıdır. Modern ve geleneksel arasındaki dengeyi kullanarak evinizin istediğiniz alanlarında sofistike dekorasyona yer verebilirsiniz. Bu moddan ilham alarak yapacağınız dekorasyonda 1960’ların ruhunu da yansıtmanız mümkün. Kadife kumaşlar, masa lambaları, beyaz döşeme ya da mobilyalar rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdir.  Kristal lambalar, avizeler, ortama zerafet katacak ve çekici gösterecektir.

Sofistike Yatak Odaları İçin Öneriler

Özellikle yatak odası dekorasyonu için uygulayabileceğiniz bu trendde klasik renkleri kullanabilir, çağdaş desenleri, çizgileri cesur renklerle de harmanlayabilirsiniz. Misafir, çocuk ya da ebeveyn yatak odaları…

  • Öncelikle yatak odanızda hangi renkler kullanacağınıza karar verin. Hem sofistike mekanlar hem de yatak odaları için tercihiniz ruh halinizi hafifletecek ve sakin renkler olmalıdır.
  • Sofistike dekorasyonu uyguladığınız alan için seçtiğiniz rengi tamamlayan bir temaya odaklanın. Plaj, deniz, doğa gibi bir tema üzerine yoğunlaşırsanız renk uyumunu ve geçişlerini daha kolay yaparsınız.
  • Aksesuar ve yatak örtüleri seçiminde tek renge yönelmeyin. Temanızı tamamlayacak tonları ve desenli ürünleri kullanın.
  • Mobilya seçiminde fazla sadelikten yana olmayın. Şık mobilyalara odaklanın.
  • Sofistike görünümü tamamlamak için fotoğraf çerçeveleri ve duvar süslerine dekorasyonda ağırlık verin.
  • Dekorunuza farklı boyut ve renklerde mumları dahil etmeyi unutmayın.

Tüm çabalarınızın boşa gitmemesi için size ilham ve fikir verebilecek fotoğraf galerimize mutlaka göz atın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + two =