Fırınlı Ocak Modelleri

Yemek pişirmek bir gereklilik ama bir de yemek pişirmekten zevk alıyorsanız tabii ki yaptığınız yemeklerin çok iyi olmasını istersiniz. Her şey tam kıvamında ve hazırken sadece pişirmeden kaynaklı sorunlar yemeğin çöpe gitmesine sebep olabilir. Bu nedenle fırınlı ocak modelleri arasından seçim yaparken fonksiyonel özelliklerine çok dikkat etmek gerekli.

Turbo fanlı fırınlarda üst, alt ısıtmayla beraber fan çalışır ve komple hava akımı ile pişirme yapar. Günümüzde en çok tercih edilen fırınlı ocaklar turbo özellikli olanlardır. Fırınların birçok özelliği var, alt ve üst ısıtıcı, turbo, ızgara, mayalama, kendi kendini temizleme, teleskopik tepsi rafı, buz çözme, saat vs.. Özellikler arttıkça fiyatlarda yükseliyor. O nedenle ihtiyacınızı, kullanım sıklığınızı iyi belirleyip fırınlı ocak seçmek yerinde olacaktır.

Fırın üzerinde bulunan ocakları gazlı ve elektrikli karışık olarak seçmeniz yerinde olacaktır. Yemek yaparken en büyük sıkıntılardan birisi de tüp bitme sorunudur. Böyle durumlarda fırın üzerindeki 1 göz elektrikli ocak kurtarıcı olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + 16 =