Ev Tekstili

Tasarım dünyasındaki yenilikler ev tekstili ürünlerini de ciddi biçimde şekillendiriyor. Evlerimizde kullandığımız ihtiyaç amaçlı birçok ürün perde, halı, nevresim takımları, yatak örtüleri her yıl farklı farklı modellerle karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca da ev tekstili ürünleri sadece ihtiyaç olmaktan çıkıp, evimizin dekorasyonunu tamamlayıcı en önemli öğeler haline geliyor.

Dünyanın birçok ülkesinde yeni trendleri sergilemek için uluslararası fuarlar düzenlenir. Tasarım dünyasındaki yenilikler bu fuarlarda binlerce kişinin beğenisine sunulurken, bizler de mağazaların vitrinlerine yansıyan bu yeni ürünleri evimizde görmek için can atarız. Tabii ki modayı takip ederek, evimizin de kıyafetlerimiz gibi modanın gerisinde kalmamasını isteriz.

Bazı ürün gruplarında (nevresim takımları, havlular, bornozlar gibi) istediğimiz renkleri, desenleri satın alabilirken, bazı tekstil ürünlerinde bu kadar rahat davranamayız. Perdeler hem renk hem desen açısından evimizdeki mobilya ve koltuklara uymalı, yatak örtüsü yatak odasındaki renklerle uyum içinde olmalı.

Durum böyle olunca da moda ya da trend diye istediğimiz her şeyi alamıyoruz. Ancak ev tekstil ürünlerinde de bazı modeller vardır ki; yıllar geçer onların modası geçmez, patchwork gibi. Düz renkler ve minik desenlerde zaman zaman gözden düşse de sonrasında hem vitrinlerdeki hem de evlerimizdeki yerlerini tekrar alıyorlar. Geçen senelerde birden popüler olup, tüm tekstil ürünlerine yansıyan göz yorucu devasa desenler birden ortadan kayboldu. Sadelik ve doğal dokular her zaman ön planda…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 2 =