Duvar Dekorasyonu

Artık duvar dekorasyonu da tüm oda dekorasyonlarında olduğu gibi titizlik ve özen istiyor. Duvarlar odalardaki detaylar arasında ilk göze çarpanlardır. Evinizin duvarlarını süslemek için birçok farklı yöntemi bir arada kullanabilirsiniz.

Duvar boyası seçiminde sadece renk dikkate alınmamalı, insan sağlığına en az zararı verdiği düşünülen sağlıklı boyalar veya antibakteriyel özellikli boyalar tercih edilmelidir. Boyalarda da insan sağlığını korumak amaçlı bazı standartlar vardır, Avrupa Birliği Standardı EN71/3 de boyalarda kullanılan ağır metallere sınırlama getiren bir normdur. Özellikle çocuk ve yatak odası için boya seçerken bu özelliğe dikkat etmenizde fayda var.

Duvarlarınızda kullanabileceğiniz aksesuarlar, raflar, tablolar, çerçeveler ve duvar kağıtlarıyla odalarınızı farklı bir boyuta taşımanız mümkün.

Öncelikler duvarlarınızı dekore ederken, sadece boş alanları doldurmak için kullanacağınız materyalleri serpiştirme yolunu seçmeyin.

Odanızın daha büyük görünmesini istiyorsanız duvarlarda daha büyük ölçekli öğeleri kullanabilir, aynalardan yararlanabilirsiniz. Aynalar odalara derinlik kattıkları için alanları daha geniş gösterirler. Tabaklar, portreler, saatler, stickerlar, kanvas panolar kullanabilirsiniz. Bu materyaller odalarınızı daha çekici bir görünüme kavuşturacaktır. Duvar askılarını ve sepetleri çiçeklerle süsleyerek duvarlarınıza yerleştirebilir ve aynı zamanda askı yöntemiyle çeşitli dekorasyon öğelerini birbirine uydurabilirsiniz.

Duvar dekorasyonunda kumaş kullanmakta evinize farklılık getirecektir. Çevre dostu doğal kumaşlardan yapılmış renkli duvar süslemeleri, hafif çiçekli kumaş panolar evlere farklı bir hava katarlar.

Sanatsal duvar dekorasyonu için modern boya renklerini duvar kağıdı ve çiçek desenleri ile kombine edebilirsiniz. Soyut desenler veya çiçek desenleri, iyi seçilmiş renkler, ilginç dokularla beraber duvarlarınıza yapacağınız kişisel bir dokunuş, onlara çekicilik ve stil katacaktır.


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + seventeen =