Doğadan İlham Alan Stil; Rustik Tarz Dekorasyon

Rustik tarz dekorasyon; doğal güzelliğe vurgu yapan, toprak renklerin hakim olduğu, basit ve gösterişsiz bir stildir. Geçmiş dönemlerde ağır ve karanlık bir stil olarak düşünülse de; günümüzde taze, ışıklı, gerçek ve çağdaş bir görünüme kavuşmuştur.

Evinizin her alanında uygulamak mümkün olmasa da bir kısmında rustik dekorasyona yer verebilirsiniz.

Rustik Tarz Dekorasyonda Kullanılacak Materyaller Nelerdir?

En önemli malzeme tabii ki ham doğal elementler, organik dokular, el yapımı ürünler… İç dekorasyonla birlikte evin yapım aşamasında mimari kısmında da bu tip materyalleri kullanmak tamamlayıcı olacaktır. Rustik tarzın en fazla uygun olacağı evler tabii ki; dağ çamları arasında ya da göl kenarında doğaya daha yakın evlerdir.

Geniş ahşap tahtalar basit görünümlerini sağlamlıkla birleştirerek rustik tarza zemin hazırlar. Tıpkı bir kamp ateşi gibi etrafı doğal materyallerle süslenmiş bir şömine de ortama sıcak ve davetkar bir hava katacaktır.

Kum renkli veya beyaz kumaşlı mobilyalar, farklı tonlarda kahverengi veya beyaz duvarlar ya da çam renklerinden oluşan tabiatın ana renklerini barındıran odalar; yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Otantik desenler, siyah ve beyaz renkleri, klasik seramik ve porselenler olmasa olmazlardır. Doğadan esinlenen büyük aksesuarlar kullanmak rustik tarzın tamamlayıcısı olacaktır. Yerler içinse zebra desenli veya inek derisi halı, şömine önüne ise koyun postu…

Rustik stil: sadeliği, dayanıklılığı, doğal güzelliği ve esnek bir ruhu vurgular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − twelve =