Çardak (Kameriye) Tasarımlarında Öne Çıkan Modeller

Çardaklar, açık alanlarda, genellikle dört direk üzerine kurulan, üzeri kapalı ve yanları açık yapılardır. Bir bahçede göze en güzel gelen unsurlardan bir tanesi de çardak diğer adıyla kameriyelerdir. Bir ev için etrafı çiçeklerle örtülmüş bir kameriyeden daha güzel ve romantik bir görüntü daha yoktur sanırız. Çardaklar ayrıca kullanım alanları açısından da ev sahibine büyük kolaylıklar sağlar. Bu ufak alanlara oturma ve yemek için bölümler  yaratan ve açık hava ile bütünleşen bahçe odaları da diyebiliriz.

İster müstakil eviniz olsun isterseniz bir sitede oturuyor olun çardakların keyfini sürmek için birçok sebebiniz var. Misafirlerinizi bu alanda ağırlayabilir, çocuklarınız için partiler düzenleyebilir, site içerisindeki arkadaşlarınızla toplanmak için kameriyeleri kullanabilirsiniz. Bahçe kameriyeleri; verandaları ve bahçeleri görsel olarak geliştirir, ihtiyaç duyulan gölgeli alanları zarif ve lüks bir şekilde oluşturur. Işık ve havayı engellemeden korunaklı ve gölgeli alanlar oluştururlar.

Ayrıca farklı sistemlerle üretilen çardakları güneşlenmek ya da yaz aylarında gölge alan oluşturarak rahatlamak için kullanılabilirsiniz. Çardak kameriye, evi ve bahçeyi veya evi ve garajı birbirine bağlamak için de çok iyi bir fikirdir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − seven =