Beyaz Eşya

Beyaz eşyalar ev yaşamında hayatı en fazla kolaylaştıran ve her biri birbirinden önemli eşyalardır. Tabii beyaz eşya seçerken dikkat edilmesi gereken çok fazla unsur var. Tüm beyaz eşyalar için geçerli olan enerji tüketimi bunların başında geliyor. Ürünlerin enerjiyi verimli kullanım oranları bazı harflerle sembolize edilir, A, B, C, D, E, G… A sınıfı beyaz eşyalar en düşük enerji sarfiyatı demekken G harfine gelene kadar sarfiyat miktarı artar. Ayrıca A sınıfı beyaz eşyalar A+ dan A+++’ a kadar da çıkmaktadır. Enerji tasarrufu yüksek olan bir makina almanız hem fatura ödemelerinizi düşürecektir hem de çevreye katkıda bulunmanızı sağlayacaktır.

Bununla beraber diğer bir konu da kapasite, görünüm ve fonksiyonellik. Eğer eviniz kalabalık değilse, çok sık çamaşır yıkanmıyorsa yüksek hacimli makinalara ihtiyacınız yoktur. Kurutmalı çamaşır makinası gibi. Ya da buzlu içecekler içilmeyen bir evde buz haneli bir buzdolabı ihtiyaç değildir. Alacağınız beyaz eşyalara ait kullanmayacağınız özellikler için extra para ödemeyin.

Beyaz eşyalarda günümüzün ihtiyaçlarına bağlı olarak değişik renk seçenekleri de mevcut. Özellikle açık mutfak kullanımının yaygınlaşması ankastre ürünlerde farklı renk üretimini de beraberinde getirdi. Ankastreler hem yer kullanımı açısından hem de görünüm açısından biraz daha önde gidiyor.

Tabii beyaz eşya alırken marka seçimi çok önemli. Her ne kadar bazı markalar kalite ve farklı ürün yelpazeleri ile öne çıksa da; siz yine de alışveriş yaparken yetkili servis ağlarını da iyi araştırın. Yaygın bir servis ağına sahip markaları her zaman biraz daha öncelikli olarak ele alın. Son olarak firmalara ait kampanyaları takip edin. Belirli zamanlarda birçok firma çok iyi kampanyalarla müşterilerinin karşısına çıkıyorlar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × three =