Banyo Dekorasyonu

Her banyo benzersiz bir görünüme ve stile sahip olabilir. Bunun için banyo dekorasyonu yaparken kullanabileceğiniz onlarca materyal, faydalanabileceğiniz birçok unsur var.Tabii öncelikle nasıl bir banyo istediğinize karar vermelisiniz. Klasik, modern ya da avangarde tasarıma sahip bir banyo… Bu aşamayı geçtikten sonra yolu yarılamış oluyorsunuz. Doğru banyo dekoru için kullanılacak tüm ürünleri bir bütün olarak düşünmek gerekir. Seramik, fayans, küvet, lavabo, klozet, banyo dolabı, aydınlatma, aksesuarlar…

Seramik seçerken banyonun büyüklüğü göz önünde bulundurulmalı, koyu renklerden oluşan büyük karoların iç mekanları küçük, açık renkli ve küçük karoların ise daha ferah ve büyük gösterdiği hatırlanmalıdır.

Lavabo seçimi çok önemli; kaideli veya ayaklı lavabolar, tekne lavabolar hatta cam lavabolar. Kaideli lavabolar yerden tasarruf sağlarken, tekne lavabonun altına monte edebileceğiniz bir dolap banyonuzda depolama için size alan yaratacaktır. Cam lavabolar ise kelimenin tam anlamıyla banyonuza farklılık katacaktır.

Banyo dolapları ve raf sistemleri gibi diğer depolama çözümleri, banyonuzdaki dağınıklığın toparlanması için gerekli. Günümüzde banyo dolapları ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığı gibi stilinize uygun çeşitli renk ve ebatlarda da üretilmektedir. Banyonuzdaki alana meydan okuyun ve mevcut depolama alanınızı genişletin. Bunun için;

• Çeşitli ebatlarda çekmeceler
• Yükselen duvar rafları
• Duvar tipi sepetler kullanabilirsiniz.

Banyo aynaları, herhangi bir alanda görünümü genişletir. Hem doğal hem de banyo lambanızdan gelen ışığı yansıtırlar ve banyonuza bir ışıltı katarlar. Banyoların aydınlatılmasında aşırıya kaçılmamalı bununla beraber yetersiz aydınlatma da yapılmamalıdır. Önemli olan doğal ışık miktarını yakalayabilmektir.

İşlevselliğin yanında kendinizi şımartmak ve günün yorgunluğunu atmak için kullanacağınız bir yaşam alanını banyonuzu dekore ederken de oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × five =