Antre Mobilyaları

Evinizin antresi misafirlerinizin evinize girerken görecekleri ilk yer ve ilk izlenimin ne kadar önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Tüm konuklarınız için akılda kalıcı iyi bir izlenim yaratmanın yolu, evinizin girişindeki alanın boyutunu doğru değerlendirmekten ve doğru antre mobilyaları seçmekten geçiyor.

Tabii ki bu alanın olmazsa olmazları ayakkabılık, portmanto veya askılıklar. Bu mobilyalar evinizde küçümsenemeyecek bir öneme sahip. Büyük bir dağınıklığı ortadan kaldırdıkları ise yadsınamaz bir gerçek. Durum böyle olunca da görünümden çok işlevsellik ön plana çıkıyor. Mesela ayakkabılık dediğimizde bir anda gözümüzde 5 raflı kapaklı beyaz bir mobilya beliriyor ve şartlanmış bir şekilde bu ayakkabılık alınıyor. Böyle olunca da bir süre sonra bu alan bütün evlerde aynıymış izlenimi bırakıyor.

Antreyi düzenlerken bakış açınızı biraz değiştirmekte fayda var. Bazen sadece dağınıklığı toplasın diye ya da ne de olsa koyacak yer var diye ihtiyaçtan daha büyük mobilyalar alınır. Ve bu özellikle antre mobilyaları alırken yapılır. O alan tamamen bir depolama alanı olarak görülür. Evinizin girişinin ferah ve mümkün olduğunca geniş olması; gelen konuklarınızı bu alanda uğurlamak, ayakkabı ve montları antrede giyip çıkarabilmek hem sizi hem de konuklarınızı rahat ettirecektir.

Ayrıca antre mobilyalarına odaklanırken, duvarlar içinde farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Antrenizin duvarlarını sticker, ayna, tablo, çerçeve, duvar kağıdı veya raflarla da süsleyerek, bu alanı hem fonksiyonel olarak kullanabilir hem de dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + 18 =