Mükemmel Giyinme Odası Nasıl Dekore Edilir?

Kadınların evlerinde en çok olmasını istediği bölümlerden birisi de giyinme odası. Kendi giyinme odanızı oluşturmak amacıyla; ekstra bir odayı  ya da yatak odanızdaki bir bölümü dekore etmeniz için gerekli birkaç ipucuna göz atmanızda fayda var. Hem fonksiyonel hem de şık bir giyinme odasına sahip olmanız aslında çok kolay.

Öncelikle hangi alanda giyinme odası ya da giyinme köşesi oluşturacağınıza karar verin. Daha sonra kullanabileceğiniz büyüklüğe göre bir yol haritası çizin. Giyinme odanızı kendi başınıza mı kullanacaksınız yoksa birisiyle mi paylaşacaksınız? Ayrıca sahip olduğunuz ayakkabı ve çantalarınızı burada sergilemek amacıyla mı depolayacaksınız? Yoksa sadece giyinmek için mi kullanacaksınız?

Bunları kesinleştirdikten sonra, tarzınızı yansıtan bir dekorasyona karar verin. Odayı kapsayan alan genellikle yatak odası ya da banyoya yakındır. Bu durumda buraların dekorasyonuna uygun bir tarza yönelmek iyi olur. Doğal ışığı yansıtan renkleri kullanmaya özen gösterin. Hafif renk tonları, kadın soyunma odaları için aydınlık, zarif ve davetkar hissettirir. Seçtiğiniz aydınlatma, giyinme odanıza odaklanma ve atmosfer sağlamak için esnek olmalıdır. Avizeler gibi asılı armatürler, özel ve lüks bir alan yaratır, makyaj aynası etrafındaki aydınlatması, bakım ve makyaj uygulaması için doğrudan ışık sağlar.

Giyinme Odası İçin Mobilya Seçimi

Giyinme odası mobilyalarının ana ya da en büyük parçasının ne olacağını düşünüp ve seçime gardırobunuzdan başlamak iyi olacaktır. Her parçayı nereye yerleştireceğinizi ve her şey yerine getirildikten sonra rahatça giyinmek için yeterince alan bıraktığınızdan emin olun. Ayrıca son olarak, odaya ilk yürüdüğünüzde ne görmek istediğinize karar verin ve hiçbir şeyin dikkatinizi odak noktasından uzaklaştırmayacağından emin olun.

Dolabınız ve çekmeceleriniz, ihtiyacınız olan her şeyi rahatça tutacak kadar geniş olmalı, ancak odayı zorlayacak kadar hantal görünümlü olmamalıdır. Sabit olmayan gardıroplar çok yönlüdür, çünkü onları istediğiniz gibi hareket ettirebilir ve tam olarak istediğiniz şekilde konumlandırabilirsiniz. Raylar ve raflar daha minimalist bir seçenektir ve en değerli eşyalarınızı sergilemenizi kolaylaştırır. Mutlaka bu alanda bir puf ya da sandalye için yer ayırın. Son olarak neye karar verirseniz verin, askıda bolca yer olduğundan emin olun, ayrıca günlük eşyalarınızı saklamak için çekmeceler ve raflar bulundurun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =