Kış Bahçeleri Nasıl Dizayn Edilir?

Soğuk kış günlerinde ya da ara geçiş mevsimlerinde; baharı hissetmek isteyenler için en iyi seçenek kış bahçeleri… Bu bahçeye koyacağınız oturma grubu ya da kitap okuma köşesi gibi seçeneklerle kendinizi her mevsim baharı yaşıyor gibi hissedebilirsiniz. Tabii kış bahçeleri için evinizde de bir alan olması gerekli. Her ne kadar geniş balkonlarda da bu sistem uygulansa da, gerçek güzelliği açık alan bahçeye sahip evlerde ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında birçok cafe ve restaurant tarzı mekanlarda kış bahçeleri sıklıkla tercih ediliyor.

Kış bahçelerinin pek çok farklı modeli vardır. Kış bahçesini evinize uygulamadan önce tüm modelleri araştırarak yapım malzemeleri hakkında bilgi almanız yerinde olacaktır. Böylece evinize en uygun kış bahçesini çok kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Kış bahçesi direkt olarak evinizin küçük bir bahçesine düz bir dizayn ile uygulanabilir. Kış bahçelerinde yapılacak tasarım çevre faktörlere göre şekillenir.

Kış bahçelerinde en önemli unsur sıcaklığı içeride tutmaktır. Bunu sağlamak için bu alanda fazlaca enerji tüketimi olacaktır. Enerji tasarruflu sistemler ile bunun önüne geçebilirsiniz. Bahçenin etrafını çeviren cam sistemleri; özel, kir tutmayan materyallerden yapılmalıdır. Bu sayede temizliklerinin yapılması çok daha basit olacaktır.

Bu bahçeler için kullanılacak olan bitkiler de ayrıca büyük önem taşıyor. Bahçenin ısı ve yalıtım şartlarına uygun olan bitki türlerini seçmek için bir peyzaj firmasını ziyaret edebilir, oradan aldığınız bilgiler doğrultusunda alacağınız rengarenk çiçeklerle bahçenizi süsleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =