Halı Modelleri

Evin dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurlardan birisi de halılar. Dekorasyon tamamlandığında ve iş halı almaya geldiğinde hemen hemen herkes renk konusuna yoğunlaşır. Bu nedenle halı almaya giderken yanınıza perde ve mobilyalarınızdan kumaş örnekleri almanız işinizi yarı yarıya kolaylaştıracaktır. Renklerin ruh halinizi de etkilediğini düşünerek seçiminizi yapmanız uzun vadede size yarar sağlar. Sıcak renkler enerjik hissetmenizi sağlarken, daha serin tonlar sakinlik verir.

Halı alacağınız odanın büyüklüğünü, yerleşim planını, ne amaçla ve sıklıkla kullanılacağını dikkate alarak halı seçiminizi yapın. Açık renk özellikle beyaz halılar ne kadar cazip olursa olsun, kimse çok sık kullanılan bir ortamda beyaz halı sahibi olmayı istemez.

Halı modelleri ne kadar çeşitlilik gösteriyorsa, kullanılan iplik türleri de o kadar çeşitli. Yaşadığınız bölgeyi de göz önüne alarak halınızı seçmeniz kullanırken sizi daha memnun edecektir. Ne kadar çekisi ve güzel olursa olsun, sıcak bir yerde yün bir halıya sahip olmak rahatsız edici olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 4 =