Dış Cephe

İlk izlenim her zaman önemli. Bir ev alınacağı ya da kiralanacağı zaman ilk olarak evin dış cephesine bakılır. Birçok insan görünüşünü beğenmediği bir evde imkanları varsa yaşamak istemez. Devamlı yapılan bazı büyük inşaat projelerinden dolayı tüm binaların aynı göründüğü bir dönem de söz konusu. Bununla beraber her bütçeye uygun kaliteli ve estetik kombinasyonlarla çok güzel dış cepheler yapmak mümkün.

Yaşadığımız binanın sağlam olması kadar estetik açıdan da güzel görünmesini isteriz. Binalarda da dekorasyon trendleri var demek yanlış olmaz.

Dış cephede değişiklik yapılacağı zaman ilk seçenek her zaman boyadır. Dış cephe boyalarındaki renk kartelalarına bakıldığında artan çeşitlilik dikkat çekiyor. Her zevke hitap eden tüm renklerin onlarca tonunu ve birbiri ile beraber kullanabileceğiniz renk kombinasyonlarını her markadan bulmak mümkün.

Son zamanlarda en gözde olan ve hafif olmaları nedeniyle de binaya ek yük yaratmayan dış cephe kaplamaları fazlasıyla tercih ediliyor. Dış cephe kaplama modellerinden en önemlileri:

Ahşap Dış Cephe Kaplaması: Nefes alan malzeme, hafiflik, doğal ve estetik görünüm. Tüm bu özellikleri ile ahşap kaplama oldukça tercih edilir.

Doğal Taş Dış Cephe Kaplaması: Binayı aşınmaya ve darbeye karşı koruma amaçlı ve cephe, çevre düzenini sağlamak amaçlı kullanılabilir. Taş kaplamalar kendi doğar renkleri ile binalarda farklı tasarımlarla göze çarparlar.

Siding Dış Cephe Kaplamaları: Uzun ömürlü, boya ve özel bakım gerektirmeyen, kolay temizlenir özel bir malzemedir. Çeşitli renk seçeneklerini de bulabileceğiniz bu malzeme tüm hava şartlarına dayanıklıdır.

Yalı Baskı: Ateşe, ısıya ve neme dayanıklı, ısı yalıtım özelliğine sahip (uygulama kalitesine göre değişiklik gösterebilir), ahşap görünümlü bir malzemedir.

Prekast: Beyaz çimento ile kum karışımı beton kaplamasıdır. Isı, nem ve suya dayanıklı, ses yalıtım özelliği olan bir malzemedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 18 =