Bahçe Dekorasyonu

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar için bahçeli bir evde yaşamak stres kaynaklarını az da olsa azaltmak demek. Siz de bahçeli bir evde yaşayan şanslı kişilerdenseniz: baharın kokusunu, güneşin sıcaklığını hissetmek, kış aylarının yorgunluğunu üzerinizden atmak için bahçede vakit geçirmekten daha iyi bir fikir olamaz. Bahçenizde hem sizin hem de konuklarınızın güzel vakit geçirebileceği bir ortam yaratmak için, bahçe dekorasyonu yaparken bazı konulara dikkat edebilirsiniz.

Dekorasyona başlamadan önce bahçenizin şeklini ve alanını iyi değerlendirmeniz önemli. Bunun yanında bahçede ne kadar vakit geçireceğinizi, çocuklarınızı, kaç kişilik bir aileye sahip olduğunuzu ve ağırlayacağınız misafir sıklığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Bahçenizde rahatlatıcı ve konforlu bir oturma alanı oluşturmak için birçok farklı materyalden üretilmiş bahçe oturma gruplarını dikkatle inceleyin. Bahçe koltuklarında da odalarımızdaki gibi çeşit çeşit model ve ebatlar mevcut. Hepsinin genel özelliği tüm hava koşullarına dayanıklı olmaları. Son zamanların gözdesi ise rattan bahçe mobilyaları.

Ufak bir bahçeniz varsa; yerden tasarruf sağlayan katlanır sandalye ve açılıp kapanabilen masaları düşünebilirsiniz.

Eğer ağaçlarınız varsa ağaçlara hamak ve salıncak kurmak bahçenizde geçireceğiniz vakitleri eğlenceli kılacaktır. Salıncak kurmak için bahçeniz uygun değilse portatif bahçe salıncağı ve hamak modellerine göz atabilirsiniz.

Tüm bunların yanında bahçenizde saksılara da yer açın. Bahçe dekorasyonunda saksılar önemli dekoratif objelerdir. Son zamanlarda yaygınlaşan bahçe bibloları da ortama ayrı bir hava katacaktır.

Hem aileniz hem de misafirlerinizle keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bahçenizi; bu ufak detayları göz önünde bulundurarak dekore edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − one =