Avize Modelleri

Avize Fransızca’dan gelen ve şamdanın sıcaklığını, gelenekselliği ifade eden bir kelime. İlk bakışta lüks kavramını çağrıştırsa da; farklı avize modelleri arasından seçeceğiniz size uygun bir avize odanın görünümünü ve odadaki dekorasyonu tamamlamak açısından çok önemli olacaktır.

Günümüzde model seçenekleri o kadar fazla ki; avize denince sadece ışıltılı, bol taşlı, kristal klasik modeller gelmiyor akla. Masa üstü sarkıtlar, birbirinden modern kumaş avize tasarımları, metal ledli veya sedef tasarımlar tavanlardan sarkarak odalarımızı dizayn etmemize yardımcı oluyor.

Avizenin modeli kadar büyüklüğü de önemli. Avize ebatlarına karar verirken; odanızın büyüklüğünü, tavanın yüksekliğini ve avizenin bir masa üzerinde olup olmayacağını dikkate alın. Kristal ve büyük avizeler; salon, yemek odaları ve antreler için daha uygunken, mini modeller; küçük yatak odaları ve mutfak için idealdir.

Dairesel tasarımlardan dikdörtgen avizelere, uzun sarkıtlardan ledli metal modern aydınlatmalara kadar  yüzlerce çeşitlilik arasından evinizin dekorasyonuna en uygun modeli bulmanız çok da zor olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =